Bitcoin S&P 500 Correlation Means It Should Cost $18K, mówi analityk.


Silna korelacja z S&P 500 oznacza, że BTC/USD powinny wynosić więcej niż $18,000, chyba że rynek spadnie, mówi twórca stock-to-flow.
Bitcoin (BTC) powinien teraz kosztować 18.000 dolarów – lub S&P 500 musi się rozbić, mówi analityk stojący za modelem, który przewiduje cenę BTC na poziomie 288.000 dolarów.
W serii tweetów z 17 czerwca PlanB – twórca cross-assetu stock-to-flow i stock-to-flow – podkreślił korelację pomiędzy największą kryptokur walutą a rynkiem akcji.


Bitcoin vs. S&P 500: Coś musi dać


Według PlanB, Bitcoin i S&P 500 są zarówno skorelowane jak i współzintegrowane, z wartością “R kwadrat” pary na poziomie 95%.
Tak duża korelacja sugeruje, że Bitcoin, jako zmienna zależna, jest niezwykle podatny na ruchy na S&P 500.
Zwracając uwagę na wydarzenia z marca, kiedy to Bitcoin spadł wraz z zapasami, a następnie odzyskał równowagę, PlanB stwierdził, że obecny poziom S&P 500 implikuje cenę BTC na poziomie 18.000 dolarów. Jedyną alternatywą jest upadek samej giełdy.
“Jest to zgodne z modelem S2FX: $288K BTC w S2F56 -> oznacza to $4300 S&P,” kontynuuje inna część tweeta.
Bitcoin vs. S&P 500 poprzez skrócenie o połowę cykli. Źródło: PlanB/Twitter

Stock-to-flow prognozuje ceny Bitcoinów w oparciu o ilość “nowych” monet wprowadzanych do obiegu w stosunku do istniejącej podaży.
Biorąc pod uwagę, że podaż Bitcoinów jest niezmienna bez względu na to, jak duże jest zainteresowanie górnictwem, stock-to-flow teoretyzuje, że do 2024 roku – BTC/USD spadnie o kolejne pół – BTC/USD osiągnie 288.000 dolarów lub więcej.
Czy Bitcoin jest jak super-średnia pozycja akcji?

Podczas gdy PlanB zauważył, że związek nie jest niczym nowym dla Bitcoin, przypomnienie jest w samą porę, nadchodzi w tym samym tygodniu, że Bitcoin po raz kolejny wykazały tendencję do podążania za ruchami akcji.
Sytuację komplikują środki związane z koronaawirusem, takie jak luzowanie ilościowe, które zwiększa podaż pieniądza, zwiększając zarówno zapasy jak i Bitcoin, powiedział.

Jednocześnie na rynkach akcji obserwuje się coraz większą interwencję w postaci sztucznej konkurencji ze strony banków centralnych kupujących bezwartościowe akcje.

Doprowadziło to do podejrzeń ze strony komentatorów, którzy sugerują, że bieg byków z ostatnich kilku miesięcy już dawno powinien zostać skorygowany – być może w ciągu zaledwie dwóch tygodni.
Bitcoin pozostaje więc daleko od “oddzielenia” od sił makro.
“Tak, oznacza to, że BTC nie jest aktywem nieskorelowanym”. Jak powiedziałem w tym tweecie z września 2019 roku “prawdziwym testem jest sytuacja stresowa”. Zgaduję, że z Coroną mieliśmy jeden taki test: BTC nie wydaje się być bez związku” – czytamy w innym komentarzu z PlanB.
18. June 2020